Korsan Taksi Nedir?

Korsan Taksiler son yıllarda ulaşım sektöründe yaşanan problemleri çözmek amacıyla ortaya çıkmış alternatif bir yoldur. Vatandaşlar uygun fiyat veren korsan taksileri şehir içi ulaşımları için tercih etmektedir. Türkiye’nin tüm bölgelerinde faaliyet gösteren Korsan Taksiler özellikle yaz aylarında turizmin yoğun olduğu şehirlerde de çalışmaktadır.

 

Özellikle kişisel araçlarıyla tatile gitmeyen yerli turistlerin uygun fiyata ulaşım hizmetlerini karşılamak istemesi üzerine faaliyet göstermektedir. Yoğun nüfuslu şehirlerde de aynı şekilde eğitim, iş, sosyal hayat, sağlık gibi faaliyetler için de korsan taksi hizmetinden yararlanılmaktadır.

Korsan Taksi Nedir?

Korsan Taksi taşıma ruhsatı olmadan kayıtsız şekilde yolcu taşıma işlemidir. Korsan taksiciler genellikle tecrübeli şoförlerden oluşur. Şoförlerin kendi araçlarıyla veya ticaret yapmak için tahsis ettikleri araçlarla yerine getirdiği taşıma eylemidir. Korsan taksiler vergi levhasına kayıtlı olmadan iş yaptığı için diğer taksilere göre daha uygun fiyatlı olarak çalışmaktadır. Korsan taksi de diğer taksilerle aynı işi yapmakta, yolculara taşıma hizmeti vermektedir. Gerek şehir içi merkez yerlerde gerek şehir içinde ilçeler arasında gerekse de şehirlerarası taşıma işini yerine getirmektedir.

İnsanlar Neden Korsan Taksiyi Tercih Ediyor?

İnsanlar korsan taksiyi diğer taksilere nazaran daha uygun fiyatlı olduğu için tercih etmektedir. Uygun fiyata kaliteli hizmet veren korsan taksiler sunduğu konforlu hizmet dolayısıyla insanlar tarafından tercih edilmektedir. Korsan taksiler 7/24 hizmet vermekte olup vatandaşların her saatte aramaları için imkân tanımaktadır. Gece gündüz her an her dakika hizmet vermeye hazır olan korsan taksiler rahat ve samimi ortamından dolayı da tercih edilmektedir.

 

Korsan taksiler insanları hızlıca ve güvenli sürüş teknikleri ile gitmek istedikleri noktaya götürebilirler. Korsan taksiler sağladıkları güvenli ve rahat ortamları ile insanlar tarafından cezbedilmekte ve şehir için ulaşımda tercih edilmektedir.

Korsan Taksi Yapmak Suç Mu?

Korsan taksicilik kayıtlı bir vergi levhası olmadan yapılan faaliyettir. Ancak son yıllarda özellikle büyükşehirlerde ve sanayinin, turizmin yoğun olduğu yoğun nüfuslu bölgelerde ağırlıklı olarak ortaya çıkmış bir faaliyet alanıdır. Korsan taksiler büyükşehirlerin ulaşım sektöründe yaşadığı yetersizliklerden dolayı ortaya çıkmıştır. Mevcut ulaşım imkanlarının yetersiz kalması ve vatandaşların mağduriyet yaşaması bu sektörü ortaya çıkartmıştır. Korsan taksiciler bir vergi levhası olmadan çalışırlar. Sosyal anlamda yan haklara sahip değillerdir. Korsan Taksi Yapmak Suç mu? sayfamızda daha detaylı bilgiler mevcuttur.

Sonuç Olarak

Son yılların yeni gelişen gözde sektörlerinden biri olan korsan taksicilik ülkenin dört bir tarafında yoğun olarak yapılmaktadır. Korsan taksicilik işi ile uğraşan pek çok kişi vardır. Antalya bölgesinde de uygun ve rahat ulaşım sağladığı için korsan taksi hizmeti yaygındır. Vatandaşların son derece memnun olduğu korsan taksicilik sektörünün gelişmesi adına çalışmalar yapılmaktadır. Korsan taksicilik birçok avantajı sebebiyle vatandaşlar arasında yaygın olarak tercih edilmektedir. Ulaşım sorununu çözmeye yardımcı olan korsan taksicilik faaliyetlerine devam etmektedir.

Korsan Taksi Nedir Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hayır, korsan taksi işi yasal değildir. Ancak herhangi bir hapis, sicile işleme gibi bir durum yaşanmamaktadır. Sadece para cezası, aracın 60 gün men edilmesi ve 20 ehliyet puanının düşmesi durumları yaşanır. Ancak korsan taksilerin yakalanma oranı çok düşüktür.

Korsan Taksiler, Ticari taksilere nazaran %40 daha ucuzdur. Korsan taksiler mesafe ayrımı yapmazlar, nazik, kibar insanlardır. Ücret konusunda size yardımcı olurlar, bu liste bu şekilde uzar gider. Korsan Taksi ticari taksilerden çok daha ucuz, konforlu, kalitelidir.

Konuyla Alakalı Diğer Yazılarımız